اطلاعات سپاه از طرحى براى ترور قاسم سلیمانی خبر داد

رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایران، حسین طائب، از شکست خوردن طرحی برای ترور قاسم سلیمانی خبر داد  است وبه گفته او اعضای تیمی که قرار بوده این ترور را انجام دهد شناسایی ودستگیر شده ‌اند.

به گزارش “سپاه نيوز”، حسین طائب پرده برداشت كه این طرح قرار بوده در ایام فاطمیه یا ایام محرم در جنوب شرقی ایران اجرا شود اما نیروهای امنیتی، اطلاعاتی ونیروی زمینی سپاه پاسداران آن را ناکام گذاشتند.

طائب صبح پنج‌ شنبه ۱۱ مهرماه، در بیست وسومین مجمع عالی فرماندهان سپاه گفت: “آن‌ها (عاملان طرح ياد شده) در اقدام ضد امنیتی علیه مقر‌های سپاه، برنامه‌ریزی چند ساله خود را برای ترور سردار حاج قاسم سلیمانی عملیاتی کردند تا بتوانند وی را در داخل کشور ودر استان کرمان هدف قرار دهند”.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه درباره جزئیات سوء قصد احتمالی به جان سلیمانی افزود: “در این طراحی قرار بود تیم تروریستی، محلی در جوار حسینیه مرحوم پدر سردار سلیمانی را خریداری کرده وبا استقرار در آن، مواد منفجره را از طریق ایجاد کانال در زیر حسینیه قرار دهند”.

وى افزود: “آنها مى خواستند مواد منفجره را از طریق ایجاد کانال در زیر حسینیه قرار دهند تا زمانی که سردار عزیز در ایام تاسوعا وعاشورا در این حسینیه حضور می‌یابند، آن را منفجر کنند”.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بدون اشاره به هویت وملیت اعضای “تیم تروریستی وابسته واجیر شده،” گفته است كه آنها قصد داشتند حسینیه یاد شده را با ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم مواد منفجره منفجر کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید