اسپر: احتمال حملات بیشتری از سوی ایران وجود دارد

وزیر دفاع ایالات متحده آمريكا، مارک اسپر، گفت كه آمریکا احتمال می ‌دهد که حملات بیشتری از سوی ایران یا گروه‌های شبه‌ نظامی مورد حمایت ایران در عراق صورت گیرد وآنها به خاطر این کارشان “متاسف خواهند شد”.

اظهارات مارک اسپر در روز پنجشنبه ۱۲ دی ماه واکنشی تازه به تحولات هفته جاری در ارتباط با حمله هوایی به مقر گروه کتائب حزب‌الله عراق از سوی ایالات متحده ومتعاقب آن، یورش هواداران این گروه شبه ‌نظامی به سفارت آمریکا در بغداد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، وزیر دفاع آمریکا دولت عراق را متهم کرد که اقدام کافی برای مقابله با حملات هواداران این گروه به سفارت ایالات متحده انجام نداده است. اسپر به خبرنگاران گفت:‌ “شواهدی در دست است که ایران یا گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت آن بدنبال انجام حملات بیشتری هستند”.

اسپر تاکید کرد:‌ “اگر این اتفاق بیفتد به آن واکنش نشان می ‌دهیم واگر کوچکترین حمله یا شواهدی دال بر آن ببینیم، دست به اقدام پیشگیرانه برای حفاظت از نیروهای آمریکایی می ‌زنیم تا از جان آمریکایی‌ها مراقبت کنیم”.

اسپر تصریح کرد: “ما آماده دفاع از خود هستیم وآماده‌ایم که رفتار بد از سوی این گروه‌ها را دفع کنیم؛ گروه‌هایی که مورد حمایت ایران بوده واز سوی این کشور هدایت وتغذیه می ‌شوند”.

به‌دنبال حمله هفته گذشته گروه کتائب حزب‌الله به یک پایگاه نظامی عراقی که نیروهای آمریکایی در آن مستقر بودند، یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی کشته شد. نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در واکنش به این اقدام چند مقر گردان‌های کتائب حزب‌الله را در عراق وسوریه هدف قرار داد که در جریان آن، دست‌کم ۲۵ شبه‌نظامی کشته شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید