آمریکا پنج نفر را به نقض تحریم نفتی ایران متهم مى كند

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۲۳ بهمن گزارش داد كه وزارت دادگستری آمریکا پنج نفر در تگزاس ونیویورک را متهم به “توطئه” وتلاش برای دور زدن تحریم‌های نفتی ایران کرده است.

آن‌ها متهم شده ‌اند که با نقض تحریم‌های نفتی ایران بر آن بوده تا با خرید غیرقانونی نفت ایران وارسال ماهانه دو محموله نفتی به پالایشگاهی در چین، میلیون‌ها دلار کسب درآمد کنند.

یکی از کسانی که متهم به “توطئه” ونقض تحریم‌های نفتی ایران شده، دانیل ری لین نام دارد. او صاحب شرکت “استاک رویالیتیز” در تگزاس است. این شرکت در عرصه فروش حقوق بهره‌برداری از حوزه‌های نفتی وگاز طبیعی فعالیت می‌ کند.

دانیل ری لین متهم به “توطئه” برای نقل وانتقال غیرقانونی نفت ایران به چین شده است. افزون بر آن وزارت دادگستری آمریکا شرکت “استاک رویالیتیز” را متهم به پول‌شویی کرده است. این شرکت هنوز نسبت به این اتهام واکنشی نشان نداده است.

افزون بر دانیل ری لین، نیکولاس هون از نیویورک ورابرت توایتس، نیکلاس فاکس وژنیو وانگ معروف به بیگ وانگ از ایالت تگزاس نیز متهم به فعالیت در عرصه نقض تحریم‌های نفتی ایران شده ‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که این افراد از ژوئیه سال ۲۰۱۹ تا فوریه سال ۲۰۲۰ تلاش کرده‌اند تا زمینه‌های فروش غیرقانونی نفت ایران به پالایشگاهی در چین را فراهم کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید