آمریکا يک بودجه را براى مقابله با نفوذ زیان‌بار ایران تخصیص داد

دولت ایالات متحده متن بودجه پیشنهادی برای سال مالی ۲۰۲۱ را اعلام کرد. در این بودجه پیشنهادی چهار وهشت تریلیون دلاری، براى مقابله با نفوذ زیان‌بار ایران اختصاص داده شد.

به گزارش سايت تلويزيون “ايران اينترنشنال”، در متن پیشنهادی بودجه، در بخش خاور نزدیک، بودجه یک میلیارد و۱۹۵.۴ میلیون دلاری برای مقابله با نفوذ زیان‌بار ایران، تحکیم شراکت ایالات متحده در خاورمیانه، وحمایت از اقلیت‌های قومی ومذهبی ذکر شده است.

نام ایران در ردیف بودجه ۶۷ میلیون دلاری امنیت مرزی وکنترل صادرات نیز آمده که هدفش از جمله، مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران وچند كشور ديگر وهم قاچاق اسلحه است.

رقم ۷۴ میلیون دلاری برای برنامه کاهش تهدید جهانی، که از جمله به نقض پیمان منع گسترش تسلیحات وفروش تسلیحات متعارف توسط کشورهایی چون ایران، چین وکره شمالی تمرکز دارد.

در برنامه‌های ضدتروریسم وتحکیم قوا در مبارزه با داعش ودیگر گروه‌های تروریستی، القاعده، وتهدید گروه‌های تحت حمایت ایران بودجه ۲۰۲.۴ میلیون دلار تعریف شده است.

شايان بتذكر است كه متن بودجه پیشنهادی دونالد ترامپ روز دوشنبه از سوی قانونگذاران دموکرات در کنگره آمریکا رد شد. آنان به بودجه بیمه بهداشت ودرمان وسایر خدمات اجتماعی برای طبقه کم درآمد معترضند.

وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای بیان کرد که در بودجه پیشنهادی ترامپ حدود ۴۱ میلیارد دلار برای وزارت خارجه وآژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

در بیانیه فوق آمده است: “این منابع، ما را در پیشبرد سیاست خارجی ترامپ کمک می‌ کند تا با چالش‌هایی مثل تروریسم، بهداشت بین‌المللی وامدادرسانی انسان‌دوستانه یاری رساند”.

ممکن است شما دوست داشته باشید