آمریکا نیروی نظامی بیشتری به خلیج اعزام می‌کند

آمریکا اعلام کرد که به درخواست كشورهاى عربستان سعودى وامارات متحده عربی نیروی نظامی به خلیج اعزام می‌کند. وزیر دفاع آمریکا گفته است که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست، اما برای هر گزینه‌ای آماده خواهد بود.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ با اعزام نیروی نظامی آمریکا به خلیج موافقت کرده است. او گفت که اعزام سربازان آمریکایی به درخواست عربستان سعودی وامارات متحده عربی به منظور تقویت توان دفاعی از هوا وپدافند موشکی نیروی نظامی آنها به خلیج انجام خواهد گرفت.

به گفته وزیر دفاع آمریکا اعزام نیروی نظامی برای محافظت از زیرساخت‌های بنیادی از جمله تاسیسات نفتی عربستان سعودى خواهد بود. او همچنین افزود که امارات نیز از آمریکا درخواست کمک کرده است.

اسپر در ادامه تاکید کرد که اعزام نیروی نظامی نخستین گام است وامکان دارد که در آینده نیز این اقدام ادامه یابد. مارک اسپر صریحا تاکید کرد که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست، اما برای هر گزینه‌ای آماده خواهد بود.

حملات پهپادی به تاسیسات شرکت ملی نفت عربستان سعودى “آرامکو” در پالایشگاه “بقیق” ومیدان نفتی “خریص” صبح شنبه ۲۳ شهریور/۱۴ سپتامبر انجام گرفت. پس از این حملات سطح تولید نفت عربستان سعودى به نیمی از حجم عادی کاهش یافته بود

جمهوری اسلامی ایران هرگونه مسئولیت حملات به تاسیسات نفتی را انکار می‌کند در حالى كه شبه نظاميان حوثی‌ که از طرف ایران مورد حمایت قرار می‌گیرند مسئولیت حملات به تاسیسات نفتی را برعهده گرفته ‌اند.

اما برخی از مقامات آمریکایی هم پیش از این به خبرگزاری‌ها گفتند که حملات به آرامکو از جنوب غربی ایران صورت گرفته ونه تنها از پهپادها بلکه از موشک‌های کروز نیز در این حملات استفاده شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید