آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، امروز پنج‌شنبه ۵ تیر، گفت که در شبانه‌روز گذشته در ایران، ۱۳۴ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند ومجموع قربانیان این بیماری در كشور به ۱۰ هزار و۱۳۰ نفر رسید.

سیما لاری همچنین گفت که در شبانه‌روز گذشته ۲ هزار و۵۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۰۵ مورد بستری شدند وافزود كه “مجموع بیماران کرونا در کشور تاكنون به ۲۱۵ هزار و۹۶ نفر رسید”.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، نیز روز پنج‌شنبه خبر داد که در خوزستان «با اپیدمی نسبتاً سنگینی از کرونا روبه‌رو هستیم”  وافزود که “تنها راه نجات ما، همدلی، وفاق وهماهنگی است”.

به گزارش خبرگزاری دولتى “ایرنا”، در همین روز جواد باذلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از مثبت بودن نتیجه آزمایش کرونای ۳۱ نفر از دانشجویان و۲۷ نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گناباد خبر داد واعلام کرد که زنگ خطر ویروس کرونا در گناباد وبجستان به صدا درآمده است.

باذلی ادامه داد: “خواستار برقراری برخی محدودیت‌ها در این شهرستان‌ها شدیم. اما ستاد مبارزه با کرونا در گناباد وبجستان معذوریت‌ها ومحدودیت‌هایی دارد و برای تصمیم‌گیری نیازمند ابلاغ در سطح کلان است”.

آمار رسمی وزارت بهداشت ایران از موارد ابتلا وقربانیان کرونا، بارها از سوی برخی از نمایندگان مجلس واعضای شورای شهر تهران مورد شک وتردید قرار گرفته وآنها اعلام کرده‌اند که آمار واقعی مرگ‌ومیر در ایران از این هم بیشتر است

در عین حال مقام‌های وزارت بهداشت ایران، از ابتدای گزارش‌دهی در مورد شیوع کرونا در كشور، از ارائه آمار تفکیکی قربانیان کرونا در استان‌ها خودداری کرده‌اند وروند اعلام تفکیکی آمار مبتلایان در استان‌ها نیز پس از چند هفته متوقف شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید