آمار: ایران بعد از چین بیشترین تعداد قربانیان کرونا را داشت

در تازه ترین آمار رسمی از تعداد قربانیان کرونا در دنیا، ایران با هشت مورد مرگ تاكنون بر اثر کرونا که از سوی مقام‌های رسمی دولت اعلام شده است، در رتبه دوم بعد از چین از لحاظ مرگ ومیر ناشی از ویروس کرونا قرار دارد.

با افزایش گسترش ویروس کرونا در مناطق مختلفی از دنیا، کمیسیون بهداشت ودرمان استان هوبئی چین که شهر ووهان، کانون شیوع ویروس کرونا در آن قرار دارد در آخرین گزارش خود اعلام کرد که روز شنبه در این استان ۶۳۰ مورد ابتلای جدید شناسایی شده و۹۶ تن نیز جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

به این ترتیب تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین به دو هزار و۴۴۲ تن رسیده این در حالی است که برخی منابع این رقم را تا دو هزار و۴۴۵ تن نیز اعلام کرده اند وتعداد مبتلایان به این بیماری به مرز ۷۷ هزار تن رسیده است.

غیر از این وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان نیز رو به افزایش است. طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی خبرگزاری بلومبرگ ۱۲۳مورد ابتلا به ویروس کرونا ودو مورد مرگ در کره جنوبی گزارش شده است.

بر اساس گزارش‌ “ایران اینترنشنال” تا پیش از ظهر روز یکشنبه چهارم اسفندماه دست‌کم ۱۸ نفر از شهروندان ایران در شهرهای مختلف جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند.

گزارش ها از ایران حاكيست كه ویروس کرونا در حال شيوع در شهرهاى مختلف كشور، درين راستا محسن هاشمی رفسنجانی، رییس شورای شهر پایتخت تهران،‌ به وبسایت خبری “انتخاب” گفته است در صورت “زیاد” شدن تعداد مبتلایان در تهران، این شهر قرنطینه خواهد شد.

این در حالی است که پیشتر رییس سازمان پدافند غیرعامل در مورد قم که مرکز شیوع این بیماری بوده گفت “هنوز در مورد قرنطینه به نتیجه نرسیده‌ایم”.

ممکن است شما دوست داشته باشید