آلبانی دو دیپلمات ایرانی را اخراج کرد

گزارش ها حاكيست كه دولت آلبانی روز چهارشنبه ۲۵ دی اعلام کرد که دو دیپلمات ایرانی را در سفارت درين كشور، به اتهام انجام اقداماتی در ارتباط با “تروریسم در خاورمیانه واروپا” اخراج کرده است.

خبرگزاری “فارس” گفته است که آلبانی احمد حسینی الست و محمدعلی ارض پیمان متی دبیر سوم وکاردار فرهنگی در سفارت ایران در تیرانا را اخراج کرده است. اين در حالى است كه روزنامه گازتا اکسپرس خبر داد که اخراج این دو نفر به دلیل اقدامات مرتبط با “تروریسم در خاورمیانه و اروپا که امنیت ملی آلبانی را به خطر انداخته است” بود است.

شايان بتذكر است كه آلبانی در آذرماه سال ۹۷ نیز سفیر ویک دیپلمات ایرانی را به اتهام انجام اقدامات غیرقانونی که امنیت این کشور را تهدید می‌کرد اخراج کرد.

پلیس آلبانی اول آبان امسال نیز اعلام کرده بود توطئه یک شبکه شبه‌نظامی ایرانی را کشف کرده که قصد داشتند حملات برنامه‌ریزی شده‌ای علیه اعضای تبعیدی سازمان مجاهدین خلق در این کشور انجام دهند.

بر اساس بیانیه پلیس آلبانی، شبکه یاد شده با گروه‌های تبهکار سازمان یافته در ترکیه ارتباط داشته واز یک عضو پیشین سازمان مجاهدین خلق برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده می‌ کرد.

آلبانی مقر بیش از دو هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق است که پس از بسته شدن اردوگاه‌های آنها در عراق، به این کشور منتقل شده‌ اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید